Velkommen til reiseruteplanleggeren. Du kan bruke dette verktøyet til å lage din egen reise, eller velge mellom et spennende utvalg av håndplukkede turer.
For å lage din egen reiserute, klikk for å legge til et produkt i reiseruten.
Meny
Som ledsager i forbindelse med et møte eller konferanse har Bergen uendelige muligheter uansett hva interesse eller behov! Ønsker du å oppleve det Bryggen har å tilby bak fasaden med utallige og sjarmerende butikker og restauranter? Eller kanskje utforske byfjellene og nyte en matbit med utsikt over hele Bergensregionen? Eller å kombinere en utflukt til fjord og fjell med en av mange ullfabrikkene i området slik som Dale of Norway som produserer de offisielle VM genserne til Norge?
På denne siden finner du inspirasjon til ting å gjøre en solskinnsdag eller en regnværsdag, eller ting å gjøre gratis ute i by og fjell området. Du kan også få tips om å utforske byen med fokus på Bergen som verdensarvbyen, inngangen til fjordriket, eller kulturbyen.
Et annet tema som kan også være tekstilindustri mellom fjord og fjell
Bergen og regionen har hatt og har fortsatt mange tekstilfabrikker mellom høye fjell og smale fjord. Besøk en av fabrikkene som fortsatt har produksjon og som ivaretar en unik kulturhistorie i Norge. I dag har vi 3 fabrikker som du kan besøke; Janusfabrikken, Dale fabrikken og Oleana fabrikken. På alle disse fabrikkene kan du få en guidet tur i produksjonslokalene og få lære mer om norsk design og norsk tekstilindustri. Samtlige tilbyr også fabrikkutsalg.
Filminspirasjon til 48 timer i Bergen!
Andre sider
Visit Bergen / Bergen Tourist Board
Strandkaien 3 - Postboks 977 Sentrum
5808 Bergen, Norge
Visit Bergen 2021
Følg visitBergen
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram