Om
Fordums prakt i moderne drakt. Velkommen til et minnerikt opphold på Grand Terminus. Et sjarmerende hotell med atmosfære i en elegant, klassisk stil. Hotellets interiør har et kontinentalt preg, og minner oss om at inspirasjonen i sin tid ble hentet fra hele Europa.
Som medlem av De Historiske Hoteller er det vår plikt å bevare den historiske arven fra 1928. Med forsiktig hånd har vi forent det gamle med det nye og tatt vare på mest mulig av lunheten og sjarmen.
På Grand Terminus har vi flere romtyper å tilby våre gjester. Et Standard enkeltrom (10-15 kvm) er tilpasset en gjest. Seng, skrivebord, dusj og toalett. Rommet har også minibar, telefon, TV og gratis internett inkludert.
Våre Standard dobbeltrom (14-20 kvm) er nyinnredet med hvitmalte møbler i god håndtverkskvalitet, BEST LITE belysning i fin design fra 30-tallet, tekstiler, tepper, tapeter. Utstyrt med dobbel queen-seng eller twin-senger, skrivebord, minibar, bad med varmekabler, flatskjerm-TV. De fleste rom har også en moderne lysekrone i italiensk design.
Trippelrom (20-30 kvm) er store rom med plass til ekstraseng. Her får gjestene sittegruppe, flatskjerm-TV, minibar, skrivebord, lenestol, bad med varmekabler og badekar, noen med original lysekrone fra 1928.
De oppgraderte Deluxe-rommene (20-30 kvm) er store dobbeltrom med sittegruppe, flatskjerm-TV, minibar, skrivebord, lenestol, bad med varmekabler og badekar, noen med original lysekrone fra 1928.
Våre selskapslokaler innbyr til spennende matopplevelser der vi legger vekt på at det vi serverer skal være en fryd for både øyet og ganen.
Med jernbanestasjonen som nabo, har hotellet alltid vært et naturlig stoppested for besøkende. Vi har også 10 sykler til gratis utleie for våre gjester.
Våre værelser er individuelt innredet og av ulik størrelse. Vi har lagt vekt på å gjøre dem lune og innbydende. Velkommen!